Historia piłki nożnej

Piłka nożna lub piłka nożna stowarzyszeniowa to sport zespołowy, w który grają kulą sferyczną dwie drużyny składające się z 11 graczy. Jest to najpopularniejszy sport na świecie, w którym gra ponad 250 milionów graczy w ponad 200 krajach. Jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, uwielbiana przez wiele kultur i grup etnicznych. Dowiedz się więcej o tej popularnej grze. Z tego artykułu dowiesz się więcej o historii piłki nożnej i o czym w tym wszystkim chodzi.

Zasady gry w piłkę nożną różnią się w zależności od kraju, ale podstawowy sprzęt wymagany do gry jest taki sam na wszystkich kontynentach. Każda drużyna nosi mundury, długie pończochy, korki i nagolenniki. Bramkarze muszą nosić ochronne nakrycie głowy, takie jak maska lub osłona przeciwsłoneczna. FIFA nie wymaga od bramkarzy noszenia ochraniaczy na usta, chociaż niektóre organizacje piłkarskie mogą to zrobić. Oprócz korków bramkarze używają również opasek do włosów i taśmy sportowej, aby chronić oczy i twarz.

Boisko podzielone jest na dwie 45-minutowe połowy. Dodatkowe piętnaście minut może być rozegrane po zakończeniu każdej połowy, według uznania sędziego. Nie ma ustalonego limitu czasu na mecze piłki nożnej, ale sędziowie decydują, kiedy mecz się kończy. Jeśli drużyna otrzyma dwie żółte kartki w tej samej grze, uważa się, że gra ona w trybie „man down”. Są zmuszeni grać z dziesięcioma graczami zamiast jedenastu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz