Jak wybrać odpowiednie halówki?

Buty do halowej piłki nożnej różnią się nieco od typowych korków piłkarskich. Przede wszystkim nie mają kolców, a ich podeszwa zewnętrzna jest wykonana z wytrzymałej gumy. Podeszwa zewnętrzna jest porównywalna z tą, którą można znaleźć w butach do koszykówki lub siatkówki. Podobnie buty do piłki nożnej halowej mają wzór bieżnika, który zapewnia optymalną trakcję na błyszczących powierzchniach i murawie. Z tego powodu idealnie nadają się do piłki halowej i jej odmian, takich jak futsal. Są jednak pewne rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze buty do piłki halowej dla siebie. Najważniejsze z nich to poznanie anatomii, wybór butów z twardego materiału, znajomość materiału i znalezienie odpowiedniego dopasowania.

Marka i sklep mają znaczenie

Ważne jest, aby znaleźć halówki najbardziej odpowiednie dla siebie, dlatego warto zrezygnować z zakupów w sklepie osiedlowym, jeśli mają one ograniczony wybór i dostępnych jest tylko kilka marek. Udaj się do większego sklepu sportowego, aby mieć pewność, że masz najlepszy wybór. Nie idź do sklepu i nie proś o dowolną parę butów. To tak, jakbyś poszedł do sklepu z telefonami komórkowymi i kupił dowolny telefon. Poznaj marki i modele! Wcześniej dowiedz się, jakie są specyfikacje butów. Ostatecznie musisz wybrać parę butów, która będzie warta każdego Twojego grosza.

Prawidłowy dobór rozmiaru

Jaki rozmiar butów piłkarskich jest mi potrzebny? Dowiesz się tego po zmierzeniu swoich stóp. Możesz to zrobić w domu, a wszystko, czego potrzebujesz, to papier, ołówek i linijka. Zmierz obie stopy, ponieważ jedna z nich może być nieco większa – to normalne, jeśli różnica nie jest zauważalna przy zwykłym spojrzeniu. Weź czysty papier. Ważne jest tylko, aby stopa zmieściła się na nim bez przekraczania go. Następnie stąpaj po papierze, mając na sobie skarpetkę, w której będziesz grał. Jeśli ktoś ci pomaga, poproś go o wzięcie ołówka i obrysowanie nim stopy. Jeśli robisz to samodzielnie, staraj się trzymać ołówek jak najbardziej pionowo podczas obrysowywania. Za pomocą linijki, sprawdź, jaka jest odległość między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie punktami linii – od pięty do palców. Następnie zapisz lub zapamiętaj zmierzoną liczbę centymetrów.

Wybór cholewki

Jeśli chodzi o cholewki w butach piłkarskich, wyróżniamy różne rodzaje: skórzane, syntetyczne oraz dziane. Każdy z nich ma inne właściwości. Sam musisz wybrać, która bardziej Ci odpowiada i odpowiada Twoim preferencjom. Halówki skórzane są świetne dla osób o szerokich stopach. Ponieważ mają one zdolność do rozciągania się, osoby o szerokich stopach mogą wygodnie nosić parę skórzanych butów piłkarskich bez żadnych punktów nacisku na stopę. Cholewki z dzianiny to bardzo nowa technologia w butach piłkarskich.  Chodzi o to, że ta dzianina jest super odporna i trwała. Zazwyczaj, na zewnątrz, buty z dzianiny są pokryte silikonowym materiałem, aby chronić dzianinę przed warunkami zewnętrznymi. Najlepszą rzeczą w cholewkach z dzianiny jest to, że są one wykonane tak, że czujesz się tak, jakbyś grał ze skarpetą w stopach. Syntetyczne halówki do gry w piłkę nożną są najczęściej kupowanymi cholewkami. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnej skóry, która jest bardziej wytrzymała, nie wchłania wody, jest znacznie cieńsza i lżejsza.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz