Pięć ciekawostek o piłce nożnej, których możesz nie znać

Piłka nożna lub futbol stowarzyszeń to gra w piłkę między zespołami złożonymi z 11 graczy. Ponad 250 milionów graczy w ponad 200 krajach uprawia ten sport. To najpopularniejszy sport na świecie. Gra się w ponad 190 krajach. Jest to szybka gra zespołowa, która może być świetnym sposobem na uzyskanie formy. Oto pięć zabawnych faktów na temat piłki nożnej, których możesz nie znać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku butów piłkarskich, jest bezpieczeństwo stóp Twojego dziecka. Młodzieżowe buty piłkarskie mają za zadanie chronić stopy przed piłką. Powinny być tak wygodne, jak to tylko możliwe, aby zapobiec urazom. Wiele butów piłkarskich jest wyposażonych w ćwieki na przednich palcach, które mogą zranić innych graczy. Dobrym miejscem na znalezienie butów piłkarskich dla dzieci jest Dick’s Sporting Goods w Milwaukee.

Boisko ma około 100-120 jardów (91,4-100,7 m) długości. Długość boiska określa linia pomocy. Szerokość określa linia bramkowa. Środkowy okrąg ma 9,5 m średnicy. Boisko do piłki nożnej składa się z naturalnej trawy lub sztucznej murawy. Aby piłka została uznana za bramkę, musi przekroczyć linię bramkową. Aby bramka została zdobyta, linia bramkowa musi być całkowicie oczyszczona.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz